IDA Bootcamp 2025 – rekrutacja ruszyła! Zgłoś się i rozwijaj technologie dla obronności.
Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje program IDA Bootcamp 2025, który ma na celu połączenie zespołów naukowych, startupów oraz MŚP z użytkownikiem końcowym, czyli Siłami Zbrojnymi RP oraz przemysłem obronnym.
Rozwijasz technologię, która może znaleźć zastosowanie zarówno w sektorze cywilnym, jak i obronnym? Chcesz przetestować swoje rozwiązanie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych i otrzymać informację zwrotną od ekspertów z wojska, przemysłu i funduszy inwestycyjnych? Jeśli tak – IDA Bootcamp 2025 jest dla Ciebie! Rekrutacja trwa do 22 czerwca.
Czym jest IDA Bootcamp?
IDA Bootcamp to intensywny, trzydniowy program akceleracyjny organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju, który kompleksowo wspiera rozwój firm tworzących technologie typu dual-use - możliwe do zastosowania zarówno w sektorze cywilnym, jak i obronnym.
Uczestnicy bootcampu przechodzą przez serię działań przygotowawczych, pracują z mentorami i ekspertami branżowymi, a na koniec prezentują swoje rozwiązania podczas Demo Day przed przedstawicielami Sił Zbrojnych RP, przemysłu obronnego i inwestorów.
Dla kogo?
IDA Bootcamp 2025 jest skierowany do podmiotów zarejestrowanych w Polsce, które:
- rozwijają technologię o potencjale zastosowania w sektorze obronnym i cywilnym;
- są w stanie w ciągu 6 miesięcy zaprezentować MVP w warunkach rzeczywistych lub zbliżonych do rzeczywistych;
- chcą zwiększyć gotowość swojego rozwiązania do wdrożenia w sektorze bezpieczeństwa narodowego.
Co można zyskać?
- Dostęp do ekspertów z MON, Formozy, ARGUS, Grupy WB, PGZ, Palantir, ICEYE, Balnord, Expeditions i innych instytucji;
- Indywidualne sesje mentoringowe i warsztaty z zakresu adaptacji technologii do potrzeb sektora obronnego prowadzone przez ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego;
- Możliwość nawiązania współpracy z wojskiem, przemysłem i funduszami inwestycyjnymi;
- Promocję i widoczność wśród kluczowych interesariuszy rynku dual-use.
W edycji 2025 uczestnicy mogą aplikować do jednej z dwóch ścieżek tematycznych:
- SAFETY BEYOND THE CLOUDS – technologie związane z komunikacją satelitarną, cyberbezpieczeństwem i analizą danych w czasie rzeczywistym,
- SAFE CRITICAL MARITIME INFRASTRUCTURE – rozwiązania wspierające ochronę infrastruktury krytycznej na Bałtyku.
Jak aplikować do Programu?
Szczegóły dotyczące naboru, harmonogramu i formularza zgłoszeniowego znajdują się w zakładce poświęconej programowi IDA.