Centrum Transferu Technologii i Innowacji

Aktualności

UKW na Air Fair 2019

Wynalazki z UKW docenione w Moskwie - Archimedes 2019

W dniach 26-29 marca 2019 r. odbył się XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii Archimedes 2019 w Moskwie po raz kolejny wynalazki naukowców UKW zostały docenione i wyróżnione.

UKW w projekcie Doliny Narzędziowej

Podczas międzynarodowych targów INNOFORM 2019, które odbyły się w dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym doszło do podpisania porozumienia w sprawie realizacji projektu Dolina Narzędziowa.

Spoty promujące naukę, badania i innowacje na UKW

W ramach projektu Inkubator innowacyjności + zrealizowano 2 spoty (w polskiej i angielskiej wersji językowej) promujące badania, rozwój i innowacyjność na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podsumowanie projektu Inkubator Innowacyjności +

11 grudnia 2018 r. na uroczystym seminarium podsumowano projekt Inkubator innowacyjności + realizowany w konsorcjum UKW i UTP.

Kolejne nagrody dla UKW na targach Inova-Croatia

Kolejny sukces pracowników UKW, zdobyli trzy nagrody na targach Inova-Croatia 2018 w Zagrzebiu (Chorwacja): złoty medal; nagrodę Best invention for special needs, nagrodę specjalną delegacji Iranu za: 3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs.

Audycja "Pomysł - Innowacja - Kariera"

Już 6 sierpnia w Polskim Radiu PIK wyemitowana została audycja "Pomysł - Innowacja - Kariera", której głównym punktem była obszerna rozmowa z dr. Dariuszem Mikołajewskim, dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW o miejscu innowacji na uczelni, finansowaniu badań i nagrodzonych wynalazkach.