Interesariusze zewnętrzni gośćmi władz UKW Interesariusze zewnętrzni gośćmi władz UKW

Interesariusze zewnętrzni gośćmi władz UKW

8 lutego 2024 r. w sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Na zaproszenie Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marka Macko, przedstawiciele gremiów współpracujących z Uniwersytetem spotkali się, aby podsumować dotychczasową współpracę naukowo-badawczą oraz omówić przyszłe przedsięwzięcia w kontekście nowych możliwości finansowania innowacyjnych projektów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele biznesu z województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, reprezentanci Bydgoskiego Klastra Przemysłowego – Dolina Narzędziowa, Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Związku Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”. Gości przywitał JM Rektor prof. Jacek Woźny, a merytorycznym spoiwem networkingu była Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji – dr Alina Kaszkur.

Nasz Uniwersytet może pochwalić się dużym doświadczeniem we współpracy z przemysłem i otoczeniem społecznym – dążąc do zapewnienia bezpośredniego dostępu do wiedzy, nowych badań oraz sieci kontaktów istotnych dla szerokiej gamy aktywności. Przy zaangażowaniu Centrum Transferu Technologii i Innowacji oraz Działu Projektów, na Uczelni rozwiązywane są problemy o wymiarze społecznym, rozwijane są kreatywne działania na rzecz wdrażania nowych technologii, jak również prowadzone są prace w ramach interdyscyplinarności naukowo-badawczej.

Jako integralna część ekosystemu miasta i kraju, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego nie tylko realizuje cele naukowe i dydaktyczne, ale także wspiera cele społeczno-gospodarcze.

Zdjęcie: Uczestnicy spotkania na tle ścianki z logo UKW.