Centrum Transferu Technologii i Innowacji

Już w najbliższą sobotę Bydgoski Festiwal Nauki na jeden dzień przeniesie się do Młynów Rothera

Już w najbliższą sobotę Bydgoski Festiwal Nauki na jeden dzień przeniesie się do Młynów Rothera. Moc popularnonaukowych wydarzeń dla dzieci i dorosłych w jednym miejscu to idealna propozycja na sobotnie popołudnie.

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki rozpoczęła się dzisiaj, czyli 20 października i potrwa 3 dni. W czwartek i piątek organizatorzy zaplanowali blisko 350 wydarzeń popularnonaukowych. Naukowcy z pięciu uczelni zapraszają uczestników do sal wykładowych, laboratoriów, by pokazać zdobycze nauki i udowodnić, że edukacja nie musi być nudna.

Ostatniego dnia Bydgoski Festiwal Nauki przeniesie się z akademickich sal do odrestaurowanych Młynów Rothera, czyli bydgoskiej instytucji kultury – Park Kultury, która została w tym roku partnerem strategicznym Festiwalu. Na ten dzień przygotowano moc różnorodnych aktywności dla dzieci i dorosłych skupionych pod nazwą Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera.

22 października – Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera

Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych (bez potrzeby wcześniejszych zapisów) w godz. 12.00-20.00. Została ona podzielona na trzy strefy:

- strefa Expo -  efektowne stoiska naukowe

- strefa Małego Naukowca – gry, warsztaty, wybuchowe eksperymenty to przestrzeń dedukowana młodszym i najmłodszym

- strefa Exposé – miejsce, w którym zaplanowano prelekcje, spotkania, wykłady dla dorosłych

Nie zabraknie także sceny z widowiskowymi pokazami.

Bydgoski Festiwal Nauki  jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń Bydgoszczy i regionu i nieustannie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

Najważniejszym celem BFNu jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć, interakcja oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie. Należy podkreślić, że Festiwal Nauki to nie tylko propozycje dla dzieci. Jego oferta tworzona jest z myślą o odbiorcach w różnym wieku, dlatego też organizatorzy dbają o ty, by program Festiwalu był różnorodny i opierał się na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty, spotkania autorskie itp.).

Szczegóły na: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl