Pracownicy UKW z kolejnymi medalami i nagrodami za innowacje

W dniach 1-3 lipca br. odbyły się Międzynarodowe Targi Designu oraz Innowacyjności JDIE w japońskim mieście Kyoto. Z ramienia UKW zaprezentowano siedem wynalazków, które nagrodzono aż dziewięcioma medalami i nagrodami specjalnymi.

ZŁOTE MEDALE

Nowatorska metoda pozyskiwania form traconych w oparciu o technologię druku 3D FDM i CJP

Autorzy: mgr inż. Jakub Lewandowski, dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni; mgr Zbigniew Szczepański, mgr inż. Michał Rosiak (Wydział Mechatroniki)

Biodegradowalne materiały o właściwościach biobójczych i zwiększonej wytrzymałości, przeznaczone na opakowania lub produkty jednorazowego użytku

Autorzy: dr hab. inż. Magdalena Stepczyńska, prof. uczelni; dr hab. Piotr Rytlewski, prof. uczelni; dr hab. inż. Krzysztof Moraczewski, prof. uczelni; dr Tomasz Karasiewicz; mgr Alona Pawłowska (Instytut Inżynierii Materiałowej)

Nowy biodegradowalny kompozyt polimerowy o zwiększonych parametrach wytrzymałościowych

Autorzy: dr hab. inż. Krzysztof Moraczewski, prof. uczelni; mgr inż. Daniel Łączny; dr hab. Piotr Rytlewski, prof. uczelni; dr hab. inż. Magdalena Stepczyńska, prof. uczelni; dr inż. Tomasz Karasiewicz; dr inż. Andrzej Trafarski (Instytut Inżynierii Materiałowej)

SREBRNE MEDALE

Stanowisko do oceny rehabilitacji treningu sił człowieka – pojedynczych i zbiorowych grup mięśniowych

Autorzy: dr Adam Szulc, prof. dr hab. Krzysztof Buśko, dr Bartłomiej Niespodziński, dr hab. Mirosława Szark-Eckardt, dr Hanna Żukowska (Instytut Kultury Fizycznej)

Innowacyjne urządzenie do czyszczenia obuwia (PL232287)

Autorzy: dr inż. Krzysztof Tyszczuk, mgr inż. Daniel Zych, dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, mgr inż. Joanna Nowak (Wydział Mechatroniki)

Technologia detekcji komponentów wieprzowych na potrzeby producentów żywności HALAL

Autorzy: dr hab. Artur Dzialuk, prof. uczelni (Wydział Nauk Biologicznych)

BRĄZOWE MEDALE

Nowatorskie, zautomatyzowane stanowisko do testów pełzania/relaksacji cienkich materiałów  elastycznych

Autorzy: dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, prof. Mariusz Kaczmarek, mgr inż. Joanna Nowak, dr inż. Zuzanna Kunicka-Kowalska, mgr inż. Tomasz Fąs (Wydział Mechatroniki)

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna przyznana przez Chizai Corporation

Nagroda Specjalna – INNOPA

Celem wystawy jest transfer technologii i wiedzy pomiędzy światem nauki a przemysłem.  Uczestnikami targów są głównie uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe. Branżą dominującą na targach jest szeroko pojęty design oraz innowacje technologiczne z różnych branż. Organizatorem IDIE jest Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA.

Udział naukowców w Targach IDIE 2022 dofinansowany został z Programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego MNiSW pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” nr POIR.04.04.00-00-0004/15.