Sukces naukowców UKW na targach Archimedes w Moskwie! Sukces naukowców UKW na targach Archimedes w Moskwie!

Sukces naukowców UKW na targach Archimedes w Moskwie!

Miło nam poinformować o sukcesie naszych naukowców na XXIV Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2021”, który odbył się w dniach 23-26 marca 2021 r. w Moskwie

Złote medale:

Biopoliol obniżający palność na bazie oleju z gorczycy białej (Sinapis alba) dedykowany sztywnym piankom poliuretanowym dla budownictwa;

Autorzy: dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni, dr inż. Marcin Borowicz, mgr inż. Marek Isbrandt, prof. dr hab. inż. Bogusław Czupryński (Instytut Inżynierii Materiałowej).

Druk 3D w zawiesinach żeli USG i lepkich substancjach węglowodorowych przy zastosowaniu promieniowania UV, jako czynnika katalizującego proces;

Autor: mgr Zbigniew Szczepański  (Wydział Mechatroniki).

Srebrne medale:

Uchwyt stabilizujący kończynę w mobilnym systemie wgłębnikowym;

Autorzy: prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, mgr inż. Joanna Nowak (Wydział Mechatroniki)

Urządzenie do czyszczenia obuwia;

Autorzy: dr inż. Krzysztof Tyszczuk (Wydział Mechatroniki), inż. Daniel Zych, (Absolwent Wydziału Mechatroniki).

Serdecznie gratulujemy!