Gospodarka 4.0

20 listopada 2019 roku w toruńskim Hotelu Bulwar odbyła się konferencja „Gospodarka 4.0 – Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej”. Podczas wydarzenia nasz Uniwersytet reprezentował  dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni z Instytutu Informatyki, który zabrał głos w panelu dyskusyjnym „Czy Uczelnie w regionie są gotowe na Przedsiębiorcę?”.  W trakcie dyskusji prelegenci rozmawiali m.in. o znajomości potrzeb i oczekiwań biznesu, o problemach zbyt małej elastyczności oraz o metodach zachęcania naukowców do współpracy z biznesem.

Lista prelegentów oraz program wydarzenia: rfi.biz.pl

Gospodarka 4.0: Dlaczego warto?

Regionalne Forum Innowacji to:

• Aktualne trendy obowiązujące w sektorze biznesu i nauki;
  • Odpowiedź na pytanie jak z sukcesem przeprowadzić cyfrową transformację w firmie;
  • Pozyskanie nowych kontaktów biznesowych podczas networkingu;
  • Poznanie nowych rozwiązań w obszarze robotyzacji procesów w firmach;
  • Inspiracja poprzez przykłady case study;
  • Doradztwo nt. wsparcia MŚP poprzez Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Akademickie Forum Przedsiębiorczości to:

• Aktywizowanie społeczności akademickiej i absolwentów Uniwersytetu do podejmowania działalności gospodarczej;
  • Zbliżenie ludzi nauki z otoczeniem gospodarczym, które rozwija się w oparciu o innowacje;
  • Przekazanie wiedzy na temat aktualnych uwarunkowań w jakich dochodzi do transferu innowacji (oczekiwania, bariery);
  • Poznanie oczekiwań przedstawicieli biznesu w stosunku do świata nauki;
  • Przedstawienie zakresu aktualnych badań prowadzonych na UMK i możliwości ich komercjalizacji.