UKW na INNOFORM

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r., w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, miały miejsce 2. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Pieczę nad całokształtem wydarzenia sprawował Bydgoski Klaster Przemysłowy. Wśród wystawców pojawiły się firmy z szeroko rozumianej branży technicznej, z Polski i świata. Silną reprezentację Bydgoszczy wsparli również przedstawiciele konsorcjum uczelni UTP i UKW, zawiązanego w ramach programu Inkubator Innowacyjności Plus. Zespół UKW, w składzie: dr inż. Dariusz Mikołajewski - Dyrektor Centrum Transferu Technologii (CTTI), dr Katarzyna Chmielewska - Prodziekan ds. Dydaktycznych WMFiT, mgr Zbigniew Szczepański - IMiIS WMFiT oraz mgr inż. Joanna Nowak - broker innowacji CTTI/IMiIS WMFiT, prezentował na stanowisku drukarkę 3D, przenośny skaner, a także prototypy implantów zębowych. Pierwsze dwa dni targów były otwarte głównie dla przedstawicieli przemysłu. Ostatniego dnia stanowiska wystawiennicze odwiedzały grupy studentów, w poszukiwaniu potencjalnych miejsc pracy, jak również informacji o ciekawych formach kształcenia. Tego dnia zaszczycił nas swoją obecnością Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw.

Nawiązane na targach kontakty mogą zaowocować kolejnymi ciekawymi obszarami współpracy uczelnia - biznes, a także zwiększonym zainteresowaniem młodzieży proponowanymi przez naszą uczelnię kierunkami kształcenia. Realizacja ww. przedsięwzięć była możliwa dzięki współpracy CTTI UKW i DWSG z przedstawicielami UTP w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności +" oraz wsparciu Działu Promocji UKW, biura Bydgoskiego Festiwalu Nauki i władz Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.