Możliwości komercjalizacji wyników badań naukowych – panel ekspercki

Konsorcjum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, serdecznie zaprasza na czwarte już spotkanie Panelowe Ekspertów. Tym razem tematem przewodnim będzie komercjalizacja wyników badań naukowych – kwestia istotna z punktu widzenia zarówno nauki, jak i gospodarki. Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Innowacyjności UTP (Al. Prof. S. Kaliskiego 7, s. C8), w godzinach od 10:00 do 14:00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych tematem. Panel Ekspercki będzie bowiem doskonałą okazją do zapoznania się z możliwością wsparcia przedsiębiorstw akademickich w ramach środków RPO. Poruszone podczas niego zostanie również pouczające case study, związane z pozyskaniem finansowania patentów, wzorów przemysłowych i użytkowych, zaproponowany zostanie również model budowy współpracy między uczelniami a biznesem. Tę część spotkania podsumuje dyskusja Ekspertów związanych z podejmowanym tematem, reprezentujących m.in. Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego, Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o., InnoNEST Sp. z o.o., Faber Consulting i UTP.

Dodatkowo, podczas Panelu Ekspertów, zaprezentowane zostaną założenia spółki celowej UTP – powołanej w myśl realizacji projektu Inkubator Innowacyjności+. Brokerzy innowacji UTP i UKW zapowiedzą również kolejną edycję naboru w konkursie na Granty Przedwdrożeniowe.

Partnerem 4. Spotkania Panelowego jest Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji.

Szczegółowy harmonogram spotkania w załączniku. Zapraszamy serdecznie!