Panel Ekspercki: innowacje w sektorze rolno-spożywczym

17.10.2017 roku w Auli Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy, odbyło się Drugie Spotkanie Panelowe Ekspertów w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności +”. Okazję do zgłębiania wiedzy dla uczestników zagwarantowała współpraca  Uniwersytetu Technologiczno–Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

„Innowacje w sektorze rolno – spożywczym”, bo tak brzmiał temat spotkania, zainteresowały zarówno wielu naukowców bydgoskich uczelni, jak i przedsiębiorców firm z regionu kujawsko-pomorskiego. Zebrani uczestnicy mieli okazję przybliżyć sobie powody, dla których warto wdrażać innowacje we własnym przedsiębiorstwie, w myśl „Ustawy o innowacyjności”, którą dla zebranych omówił Tomasz Szmidt (Kuduare Consulting Bydgoszcz).

Dyskusja panelowa, w której udział wzięli: prof. dr hab. inż. Jacek Długosz – Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP, prof. dr hab. inż. Jan Grajewski – Kierownik Katedry Fizjologii i Toksykologii UKW,  Hanna Łowicka – Dyrektor Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Lidia Lewandowska – Zastępca Dyrektora Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego  oraz Krzysztof Wojciechowski, uświadomiła uczestnikom szereg wyzwań, stojących przed przedsiębiorstwami funkcjonującymi na rynku i szans, jakie stoją przed współpracą Uczelni Publicznych i podmiotów sfery biznesu.

Jako podsumowanie, Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji – Centrum Transferu Technologii i Innowacji UTP – dr inż. Adam Mroziński, przedstawił uczestnikom spotkania szczegółowe założenia konkursu dla naukowców na granty przedwdrożeniowe w ramach Projektu „Inkubator Innowacyjności +”.  Była to także szansa na rozwianie wszelkich wątpliwości i zadanie szeregu pytań.

Spotkanie to było niewątpliwie wyjątkową okazją dla naukowców i przedsiębiorców do poszerzenia kontaktów, wymiany doświadczeń, zawiązania współpracy i zgłębienia wiedzy na temat projektu, oferującego wsparcie finansowe na prowadzenie badań  i rozwój przedsiębiorstw.

Mamy nadzieję, że wyniki owego spotkania będzie można obserwować w postaci napływających wniosków o granty przedwdrożeniowe.