Dofinansowanie 100% dla jednostek naukowych na projekty B+R w ramach RANB!
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uprzejmie informuje, że Narodowe Centrum Badań I Rozwoju ogłosiło nabór wniosków w ramach poddziałania 4.1.2 PO IR „Regionalne agendy naukowo-badawcze”.
Wnioski należy składać w terminie od 12 czerwca do 12 września 2017 r.
Jest to szansa dla wszystkich pracowników naukowych współpracujących (lub chcących zainicjować współpracę) z przedsiębiorcami na pozyskanie dofinansowania na projekty badawczo-rozwojowe, których wyniki mają szansę na komercyjne zastosowanie w gospodarce.
Do konkursu może przystąpić wyłącznie konsorcjum (nie więcej niż 5 podmiotów), w którego skład wchodzi:
1) co najmniej jedna jednostka naukowa (Lider konsorcjum)
2) co najmniej jedno przedsiębiorstwo zarejestrowane i prowadzące działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (udział kosztów kwalifikowanych przedsiębiorcy/przedsiębiorców w całkowitych kosztach kwalifikowalnych projektu wynosi minimum 30%).
Poszczególni członkowie konsorcjum nie muszą pochodzić z jednego województwa.
Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów, obejmujących badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe, które wpisują się w zakres regionalnych agend naukowo-badawczych.
Wartość kosztów kwalifikowalnych projektu musi mieścić się w kwocie od 1 do 8 mln złotych. Poziom dofinansowania:
- 100 % wartości kosztów kwalifikowalnych projektu dla jednostek naukowych;
- od 40 do 80% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu w zależności od wybranej opcji dla przedsiębiorców.
Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy.
UWAGA! Przedmiot projektu musi obligatoryjnie wpisywać się w jeden z 26 obszarów badawczych określonych w Zakresie regionalnych agend naukowo-badawczych.
Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółowych informacji o warunkach naboru wniosków oraz analizy możliwości wzięcia udziału w RANB. Jeżeli zajdzie taka potrzeba pomożemy w nawiązaniu kontaktów z przedstawicielami środowiska gospodarczego.
Przypominamy również, że głównym zadaniem Centrum Transferu Technologii i Innowacji, jako jednostki ogólnouczelnianej Uniwersytetu, jest wspomaganie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transfer wyników prac naukowych do gospodarki.