Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT”

Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przystąpiło do sieci współpracy pod nazwą Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT”.

Jest to ogólnopolska inicjatywa  zacieśnienia współpracy i integracji środowiska akademickich centrów transferu technologii, zainicjowana pod koniec 2015 roku przez kluczowe w dziedzinie innowacji gospodarczych i współpracy z biznesem jednostki naukowe – Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Śląską, Politechnikę Wrocławską i Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny. Obecnie sieć zrzesza już ponad 20 uczelni.

Celem Porozumienia jest:

1. Integracja środowiska zawodowego zajmującego się transferem wiedzy i technologii w warunkach akademickich.
  2. Wymiana wiedzy, doświadczeń, standardów działania i dobrych praktyk.
  3. Rozwój kompetencji zawodowych pracowników centrów transferu technologii.
  4. Współpraca w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych.
  5. Wspólna reprezentacja członków Porozumienia wobec organów administracji publicznej, związków pracodawców oraz innych podmiotów działających na rzecz innowacji i współpracy nauki z biznesem.

Działalność w PACTT daje naszemu Uniwersytetowi większą możliwość uczestnictwa w partnerstwie nauka-biznes na szczeblu ponadregionalnym i stwarza nowe szanse na przyciągnięcie innowacyjnych inwestorów. Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest pierwszą tego typu jednostką z województwa kujawsko-pomorskiego zaproszoną do Porozumienia.