Dnia 12 października 2015 r. Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (CTTI) zorganizowało Seminarium: „Bony na innowacje dla MŚP- zasady udzielania dotacji dla przedsiębiorców i oferta badawcza Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dla gospodarki”.

W wydarzeniu brali udział przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Uniwersytetem, pracownicy naukowi UKW oraz reprezentanci jednostek administracyjnych Uczelni współpracujących z otoczeniem gospodarczym. Przedsiębiorcy reprezentowali głównie firmy informatyczne i mechaniczne. Jako wolni słuchacze wystąpieniom przysłuchiwali się też studenci.

Seminarium otworzył Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji, prof. dr hab. inż. Jan Grajewski, który przybliżył cele działania Centrum i znaczenie zbliżania programów badawczych prowadzonych na uczelni do potrzeb i oczekiwań gospodarki regionu.

Następnie p. Michał Majcherek z CTTI przedstawił założenia programu „Bony na innowacje dla MSP” – projektu małych grantów udzielanych innowacyjnym przedsiębiorstwom przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości na zakup usług badawczo-rozwojowych w jednostkach naukowych.

W ostatniej prezentacji prof. UKW dr hab. inż. Marek Macko – prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki zaprezentował możliwości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jako jednostki naukowej będącej potencjalnym wykonawcą w projektach innowacyjnych finansowanych „Bonami na innowacje dla MSP”.

Po prezentacjach wywiązała się dyskusja. Przedsiębiorcy wyrazili zainteresowanie realizacją „Bonów na innowacje dla MSP” przy współpracy z UKW.

Na zakończenie seminarium prof. dr hab. inż. Jan Grajewski zaprezentował przybyłym przedsiębiorcom wyposażenie i możliwości badawcze Laboratorium Badawczego Mikotoksyn.