Kolejne nagrody dla UKW na targach Inova-Croatia

  • 19 listopada 2018

Już od roku realizacja przemyślanej strategii rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych przynosi naukowcom z UKW coraz większe sukcesy i rozgłos w świecie nauki i przemysłu. Tym razem przyniosła trzy kolejne nagrody na targach Inova-Croatia 2018 w Zagrzebiu (Chorwacja): złoty medal; nagrodę Best invention for special needs; nagrodę specjalną delegacji Iranu za: 3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs dla międzyuczelnianego zespołu:

  • prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. inż. Marek Macko prof. nadzw., dr inż Dariusz Mikołajewski, mgr Zbigniew Szczepański - Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • prof. dr hab. Aleksander Goch, dr Emilia Mikołajewska - Katedra Fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

O medale na tegorocznych 43. targach Inova-Croatia 2018 w dniach 14-17 listopada 2018 r. rywalizowało ponad 800 wynalazków z ponad 30 krajów świata. International Invention Show Inova Budi Uzor uważane są za trzecie najstarsze targi wynalazków o zasięgu globalnym. Ich tegoroczna lokalizacja w Zagreb Intenational Fair - jednym z 11 wiodących miejsc tego typu na świecie o ponad 100-letniej tradycji wystaw spowodowała, że oprócz wynalazców, wizjonerów i naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli komercyjnych ośrodków badawczych z całego świata wystawę odwiedziło ponad 100 000 widzów.
Więcej informacji o targach Inova-Croatiana stronie: inova-croatia.com
Jest to kolejny już sukces wynalazków z UKW w bieżącym roku. Pion Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW zapraszają naukowców z UKW, którzy mają głowy wypełnione pomysłami, do zgłaszania ich do CTTI UKW w celu ich profesjonalnej oceny oraz dyskusji nad możliwościami rozwoju i promocji z korzyścią dla naszej Uczelni.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Centrum Transferu Technologii i Innowacji
ul. Ogińskiego 16, I piętro, pokoje 103-106
tel. 52 34 19 137