Wyróżnienie dla UKW w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

  • 13 listopada 2018
Lider innowacji
Lider innowacji

Nowe rozwiązania opracowane przez naukowców z UKW zyskały uznanie ekspertów. Kolejny sukces strategii rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych. 

9 listopada 2018 r. na uroczystej gali w ramach Regionalnego Forum Innowacji w Toruńskim Parku Technologicznym przyznano wyróżnienie w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018 w kategorii Jednostka naukowa / Zespół badawczy za Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia dla międzyuczelnianego zespołu: dr inż. Dariusz Mikołajewski - Zakład Teleinformatyki, Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Emilia Mikołajewska - Katedra Fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jubileuszowa X edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw miała na celu wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Więcej informacji o konkursie: liderzy.tarr.org.pl

Kolejne uzyskane w tym roku przez pracowników UKW wyróżnienie potwierdza zasadność drogi komercjalizacyjnej, jaką od ponad dwóch lat podąża nasza Uczelnia. Jednostką, która ułatwia naszym pracownikom znalezienie się na tej drodze i osiąganie sukcesów jest Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW, które zaprasza naukowców Uniwersytetu z ciekawymi pomysłami do zgłaszania się do CTTI UKW w celu ich profesjonalnej oceny oraz dyskusji nad możliwościami dalszego rozwoju i promocji.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Centrum Transferu Technologii i Innowacji
ul. Ogińskiego 16, I piętro, pokoje 103-106
tel. 52 34 19 137