Medale dla UKW na targach w Norymberdze

  • 08 listopada 2018
Medale International Trade Fair „Ideas - Inventions - New Products” iENA 2018
Medale International Trade Fair „Ideas - Inventions - New Products” iENA 2018

Realizacja strategii rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych przyniosła kolejne owoce w postaci medali na International Trade Fair „Ideas - Inventions - New Products” iENA 2018. 

Srebrny medal za proekologiczną technologię przemysłowego zagospodarowania odpadowego poli(kwasu mlekowego) [PLA, polilaktyd] jako alternatywnego surowca poliolowego do produkcji poliuretanów przeznaczonych dla branży budowlanej. Medal uzyskał  zespół w składzie: dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska prof. nadzw., mgr inż. Marcin Borowicz, prof. dr hab. inż. Bogusław Czupryński, dr inż. Joanna Liszkowska, mgr inż. Ewa Tomaszewska - Katedra Chemii i Technologii Poliuretanów, Instytut Techniki, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;

Srebrny medal i dyplom Instytutu Niemieckiego za światłoutwardzalne implanty stomatologiczne. Medal przyznano zespołowi dr. hab. inż. Marka Macko, prof. nadzw., mgr. Zbigniewowi Szczepańskiemu - Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jubileuszowe 70. targi iENA 2018 odbyły się w dniach 1-4 listopada 2018 r. w Norymberdze. Wystawa iENA jest jedną z najstarszych i największych wystaw wynalazków w Europie oraz na świecie – pierwsza edycja wystawy odbyła się w 1948 r. Stoisko polskich wynalazców, w tym UKW, zostało zorganizowane pod patronatem Rady Głównej Instytutów Badawczych i Polskiej Sieci Kobiet Nauki. O medale walczyło ponad 800 wynalazków. Targi iENA stanowią profesjonalnie prowadzone miejsce prezentacji idei, nowych produktów i wynalazków zapewniające doskonały pomost pomiędzy naukowcami oraz przemysłem i inwestorami z całego świata.

Czterodniowa wystawa oraz kolejne medale pozwalają myśleć pozytywnie o perspektywach komercjalizacji pomysłów opracowanych na UKW. Pion Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW kończą już opracowanie strategii w obszarze innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych na 2019 r. 
Już teraz zapraszamy naukowców UKW z pomysłami do zgłaszania się do CTTI UKW w celu ich profesjonalnej oceny oraz dyskusji nad możliwościami rozwoju i promocji.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Centrum Transferu Technologii i Innowacji
ul. Ogińskiego 16, I piętro, pokoje 103-106
tel. 52 34 19 137